Tavaly nagyon sokat küszködtem a felszíni formák tanításánál. Végül a Dombor Dínó lett az, ami alapján sokan megjegyezték a formák nevét és színét, valamint a rájuk jellemző tulajdonságokat.
Forrás |
A gyerekek tavalyi munkái |
Éppen ezért az idén "ő" lett a teremdekorációnk egyik része, persze most még nem végleges, mivel az osztállyal közösen szeretném majd befejezni. Szókártyák és képek kerülnek majd a dínó köré, hogy még szemléletesebb legyen a dolog. A nyomtató segítségével poszterként nyomtattam ki, majd kartonra átmásoltam és befestettem. Krepp papírból van a háttér.
Aminek pedig még jobban örülök az az, hogy pár napja találtam egy nagyon jó kis ötletet, mely még jobban szemlélteti a különböző felszíni formákat. Landform Flipbook-nak nevezte el a készítő, (bár ezt a kifejezést mi más vonatkozásban használjuk) nem tudom, mi lehetne a magyar megfelelője, de nem is az a lényeg, hanem hogy nagyon látványos. Ahogy lapozunk, úgy tűnik szemünk elé a megfelelő felszíni forma rajza és neve, érzékeltetve a magasságot is. Ízelítőül néhány kép, a teljes flipbook itt látható.
Úgy gondolom, hogy ezek után nem lesz olyan gyerek, aki mégsem tudná megjegyezni. Legalábbis remélem.
Aki most lesz harmadikos, az gyurmázhat, mint mi tavaly, vagy tépkedhet, de akár meg is eheti a felszíni formákat. A Pinterest-en találtam ezeket az ehető ötleteket. (Sajnos csak egy képnél tudtam rákeresni a forrásra.)
Forrás |
És végül ehhez a földtani sütihez mit szóltok? Szintén a Pinterest-ről.
Jaj, ezek őrületesen jóóók! De a csudába, elvették tőlem a természetismeretet, mert nálunk negyediktől ezt is felsősök tanítják. :(
VálaszTörlésNekem is tetszenek, és hasznosak. Nálunk alsóban mindent mi, alsósok tanítunk. Ez hogy lehet?
Törlés...lehet...
Törlés