Az újabb mumus. A hosszúságmérés után a héten a tömegmérés volt terítéken. Vittem mérleget, méregettünk cukrot, lisztet, táskát, könyvet, labdát; leolvastuk, hogy bizonyos termékek milyen kiszerelésben kaphatók. (vaníliás cukor 10 g= 1 dkg, szódabikarbóna 10 dkg, liszt, cukor, só, rizs 1 kg, stb.) Ezek után felkerültek a táblára az új mértékegységek és átváltások. Jöttek a feladatok.... aztán jöttek a problémák. Sok, sok probléma.
Forrás:Google |
Ezek után mi mást tehettem, mint nekiálltam keresgélni, feladatokat kitalálni. Nem sok dolgot találtam, de amit igen, azt megmutatom. Ezen az oldalon találtam matematikához feladatlapokat, ez adta a kiinduló ötletet.
Ez lett belőle:
Előkerültek az állatos kártyák, ezekkel csapatokban dolgoztak. Súly alapján nagyságrendbe állították a gyerekek az állatokat, a kisebb mértékegységeket átváltották nagyobbra, a nagyobbat kisebbre, kiegészítették kerek száz kilókra az állatok testsúlyát. (Sok idő elmegy vele, de talán különbséget tudnak majd tenni a g, dkg, kg, t között.)
Hétfőre képeket hoznak a tanulók, ezekből fogunk tablókat készíteni, illetve olyat fogunk még játszani, hogy teherautóra, hajóra vagy repülőre fogunk árut rakodni. Miből mennyit tudnak elszállítani? Mit mivel lehet kicserélni, hogy az összsúly ne változzon. Majd megmutatom, ha elkészülök vele.
Jaj! Te aztán ismered a mumusokat! Mi is sokat gyakoroltuk itthon kíváncsi lennék menne-e még? D:))
VálaszTörlésDe ezek nagyon jók! Megyek és megmumusolom" Lizát!!!! D:)) biztos rá van hangolódva...
:))
TörlésÖtletes, gratulálok hozzá. A feladatlapon azért én a súlyt tömegre javítanám. Tudom, hogy a hétköznapi szóhasználatban elfogadott, de azért a súly mértékegysége a N.
VálaszTörlésLehet, hogy most bután fog hangzani, de nem gondoltam, hogy alsó tagozatos gyerek számára, szövegkörnyezetben a súly mást jelenthet, mint a tömeg. Ahogy írtad is, a hétköznapi beszédben szinonimaként használjuk, hiszen ha súlygyarapodásról, súlyfeleslegről van szó ott is kg-ot használunk, legalább is én arra gondolok, ha ezt hallom. A szóismétlés elkerülése végett írtam a tömeg helyett. Köszi, majd javítom.
TörlésAz alsósnak nem is jelent még mást. De ha már most pontosan fogalmazunk, felsőben nem jelent ez majd gondot. Én pl. arra is figyelek, hogy matekórán ne kilot, hanem kilogrammot használjanak, pedig a boltban inkább 1 kilo almát kérünk.
TörlésTökéletesen igazad van. A kilót én sem használom, sőt javítom is mindig, ha a gyerekek mondják.
Törlés